Peniaze naviac bez pôžičky

Titulok bude znieť možno trochu zavádzajúco. V podstate Vám neprikvitnú náhodou ďalšie peniaze, ide o tie položky, ktoré platíte, aj keď by ste nemuseli. Možno to nebudú tisíce, ale ak zmeníte zopár maličkostí a začnete si všímať aj menšie výdavky, tak to môže byť slušná čiastka. Ste zvedaví, čo by to mohlo byť?

Domácnosť

Začnime niečím, čo sa dá zlepšiť u každého. V domácnosti sa dá ušetriť na vode, elektrine či plyne. U vysokých účtov za kúrenie a elektrinu si vyhľadajte ďalších dodávateľov a skontrolujte zmluvy spred pár rokov. Zrevidujte stav spotrebičov, staré s horšími triedami ako A radšej vymeňte. Nová pračka ušetrí ako vodu, tak aj elektrinu. Žiarovky použivajte úsporné, do sprchovej hlavice môžete nainštalovať perlátor..

Rozpis príjmov a výdavkov

Bude to dlhý list a ťažko zostaviteľný, hlavne u viacčlennej rodiny. Poskytne Vám však dobrý prehľad, kam všade Vám tečú peniaze. Môžu to byť aj malé položky, ktoré sa za mesiac nasčítajú. Budete sa diviť, koľko na výdavkoch spravia posedenia u kávy či krabička cigariet každý druhý deň.

Na jedle nešetrite, ale...

Ale dá sa nakupovať aj rozumne. Namiesto častých malých nákupov kupujte potrebné veci v zľavách, napríklad mlieko, toaletný papier či rôzne konzervy vydržia dlho a môžete si dovoliť ich kúpiť teda vo veľkých množstvách. Ak dostávate stravné lístky, môžete za väčšinu z nich kúpiť potraviny do domácnosti namiesto jedného obeda. Keď si pripravíte obed do práce doma, ušetríte aj 60% a viac z ceny porcie.

Konsolidácia úverov

No a v prípade, že ste niektoré nedostatky už riešili pôžičkami a teraz ich máte viac než dosť, uvažujte o konsolidácii. Túto možnosť ponúkajú v mnohých bankách a oplatí sa viac, ako splácať niekoľko pôžičiek. V zásade si spojíte pôžičku do jednej a mesačné splátky sa Vám môžu znížiť ako aj poplatky za vedenie účtu a podobne.

our tip strips2

Náš tip:

Potrebujete peniaze rýchlo a bez formalít? Požiadajte si o rýchlu pôžičku 25 € - 6.500 €. Peniaze môžete mať do 24 hodín na svojom účte.
Online žiadosť tu.